www.mediawavefestival.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu

 

01 Marc - 27 April, 2020

 

Entry deadline:

08 December, 2019  

 

 

01 Marc - 27 April, 2020

 

Entry deadline:

08 December, 2019  

 

etnik Archív
2019. November FrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSa Actual program:
2019-11-12
010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

WRITE US

Name:
E-mail:
Question:

Newsletter

Name:
E-mail address:
I subscribe for the following newsletters:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Modifying data unsubscription or resending activation:
RANDOM PICTURES

FESTIVAL NEWS

2019-05-03 22:57

MEDIAWAVE 2019 FILMES DÍJAI - FÉNYÍRÓK FESZTIVÁLJA


A mellékletben tekinthetők meg a 29. Tartóshullám / Mediawave Együttlét nemzetközi filmversenyének díjazottjai.

 

 

 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL DÍJAI

2019

 

 

 

A dokumentumfilm zsűri tagjai

 

 
Sergei KACHKIN (RUS) - filmrendező, fesztiváligazgató
 
Radu IGAZSÁG (ROM) – animációs és kísérleti filmrendező, professzor
 
SILLÓ Sándor (HUN/IZR) – színház- és filmrendező, dramaturg

 

A legjobb magyar dokumetumfilm

 

BREIER Ádám (HUN):

A báró hazatér / The Baron Returns


Legjobb nemzetközi dokumentumfilm

 

Artem MOSKALEV (RUS):

The Hermit / A remete

 

Legjobb dokumentumfilm a művészetről

 

Amaury VOSLION (FRA):

Mingus Erectus

 

Legjobb rövid dokumentumfilm

 

Jörn STAEGER (GER):

Stones / Kövek

 

 

A kisjátékfilm zsűri tagjai

 

 
Norah McGETTIGAN (IRE/POL) – filmrendező
 
GÁSPÁRIK Attila (HUN/ROM) – színész, színházigazgató
 
MÉSZÁROS Péter (HUN) – filmrendező


Legjobb nemzetközi kisjátékfilm

 

Gerard Vidal-Cortes (ESP):

Clandestine / Titokban

 

 

Legjobb magyar kisjátékfilm

 

DOMBROVSZKY Linda (HUN):

A kockaember / Cubeman


Legjobb rítusfilm

 

GYIMESI Anna (HUN):

Negyven év / Forty Years

 

A kisjátékfilm zsűri különdíja

egy film, amely a szerelem lényegét és a veszteséget a pillanatok, emlékek és a varázslat finoman megmunkált foltmintájává szövi össze

 

Christopher HAYDON (UK):

In Wonderland / Csodaországban

 


Az animációs, kísérleti és tánc film zsűri tagjai

 

 
Priit TENDER (EST) – animációs filmrendező
 
Radu IGAZSÁG (ROM) – animációs és kísérleti filmrendező
 
KÁNYÁDI Iréne (HUN/ROM) – művészettanár
 
BUZÁSI Gyopár-Orsolya (HUN/ROM) – animációs filmrendező

 

Legjobb nemzetközi animációs film

 

Donato SANSONE (FRA):

Bavure

 

Legjobb kísérleti film

 

Eeva MäGI (EST):

Lembri Uudu

 

Legjobb táncfilm

 

Pablo MOLINA (ECU):

FASCIIA: Skin Deep / FASCIIA: felszín


Az animációs zsűri különdíja

 

Samuel PATTHEY (CHE):

Travelogue Tel Aviv / Úti beszámoló: Tel Aviv

 

 

A DIÁKZSŰRI DÍJAI

 

 

A diákzsűri díja a legjobb dokumentumfilmnek

 

OLÁH Katalin & CSUKÁS Sándor (HUN):

A bármicvó fiúk / The Bar Mitzvah Boys

 

A diákzsűri díja a legjobb kisjátékfilmnek

 

Evgheni DUDCEAC (Moldova / Russia):

Milliárd / Billion

 

A diákzsűri díja a legjobb animációs filmnek

 

Kiana NAGHSHINEH (GER):

Szempillantás / A Blink of an Eye

 
   

 

Ossza meg ismerőseivel:
SEARCH


      
MEMBERSHIPS
MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

HUNGARIAN FESTIVAL ASSOCIATION
 

 

PARTNER OLDALAK

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Card payment service provider
Cards accepted